tüm markaların su arıtma servisi 

tüketme suyuyla  ilişkili akıllardaki  soru işaretleri hale bir problem olarak devam ediyor . Vatandaş su arıtma makinalarına merak vermeye başladı . Vatandaş  damacana suyuna temkinli yaklaşıyor . şebekeden akan suya güven  arttı lakin onun da tadı  istenmiyor. Bu nedenler dolayı su filtreleme cihazlarının kullanımı çoğaldı. arıtılmış suyun tat anlamında tabii kaynak suyundan farkı yok. Bu makinaları cazip kılan türlü deneyler var. Bu konu için bilirkişi görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda türlü görüşleri kısaca ele aldık

türkiye, insan sağlığını hiçe sayan damacana ile elde edilen su üreticilerini konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bazı arıtma cihazıyla şebeke suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sağlık Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana su üreticilerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, günlük su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle ilgili de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum yapan bir takım sıhhat uzmanları damacana suyu yerine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su arıtma cihazları yardımı ile şebekeden akan suyun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte uzmanların evlerindeki tercihleri:


Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde nerdeyse 5 yıldan bu güne kadar su arıtma sistemine sahibim. musluk suyunu  bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hem de çay ve yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Zira suyun kalitesini istediğim süre ölçerek de görebiliyorum. naturel ki bu sistemin periyodik bakımlarının tertipli şekilde yapılması more info ihmal edilmemelidir.


Ali Uzmancı : Ben saygı duyulur marka paketlenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. Yemeklerde paketlenmiş, sofrada hem paketlenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta veya kendi şişeleme yöntemleri ile yapılmış su almam. Pet yahut cam şişede bir kez kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu şekilde mikrobiyolojik şekilde boşalan bir damacanaya  tekrar su konulması riskini minimize etmiş olursunuz.

Uzm. Dr. Veli Yılmaz (yararlı hayat Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem iş alanında hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini kontrol ediyorum. Bu sorun netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre cihazı taktırabilirler. gündelik en az iki şişe cam şişede maden suyu içilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız ufak pet şişeler içilebilir. Suların çok satıldığı, tez sürkülasyonun bulunduğu yerden pet şişe alın. Beklememiş, yeni olsun.

Ayşe Aydın inam (bilirkişi Diyetisyen): Evimde damacana ile elde edilen suya  olarak aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma makinesi varsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *